22 Międzynarodowa Gala Orkiestr Dętych w Bychawie.

9 czerwca w Bychawie odbyła się 22 Międzynarodowa Gala Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Udział w nim wzięła jako gość specjalny Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka. Widzom zaprezentowały się również orkiestry z Bychawy,  Głuska, Obroszyna (Ukraina), Poniatowej i Dubna (Ukraina) oraz Niedrzwicy Kościelnej, Strzyżewic i Motycza.

Łąccy muzycy swoją grą włączyli się w oprawę uroczystej Mszy św., następnie wzięli udział w przemarszu. Zwieńczeniem był koncert na scenie przyszkolnego amfiteatru z niezwykle urozmaiconym repertuarem.

Na ręce kapelmistrza Stanisława Strączka okolicznościowy puchar i dyplom za udział w Gali przekazali starosta lubelski Zdzisław Antoń, burmistrz Bychawy Janusz Urban i dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie Henryk Dudziak.

zdj. www.bychawa.pl i archiwum GOK