Aktualności

W związku z trwającą cały czas epidemią koronawirusa przygotowujemy ofertę zajęć wakacyjnych i dodatkowych atrakcji dla dzieci.

W minioną sobotę 27 czerwca odbyła się kolejna projekcja plenerowego kina. Tym razem "Mission: Impossible - Rogue Nation". Dziękujemy za wspólny wieczór.

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne spotkanie w kinie plenerowym na łąckim Rynku. Rozpoczynamy o godz. 21.30, a na dużym ekranie projekcja "Mission: Impossible - Rogue Nation".

W przypadku deszczu, spotkamy się w innym terminie.

Zakończenie roku szkolnego w Ognisku Muzycznym.
Ze względu na epidemię będzie miało ono w tym roku zupełnie inny wymiar. Zapraszamy na indywidualne spotkanie z nauczycielami w dniu 24 czerwca 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku wg następującego harmonogramu:
- klasa skrzypiec Pani Agaty Życzyńskiej - godz. 13.30
- klasa gitary, akordeonu, klarnetu Pana Piotra Matusiewicza - godz. 14.00
- klasa trąbki i instrumentów dętych Pana Marka Lipienia - godz. 14.30.
- klasa pianina Pana Mariusza Gorczowskiego - godz. 15.00.
Przypominamy o reżimie sanitarnym: obowiązują maseczki ochronne oraz zachowanie dystansu.

13 czerwca na płycie łąckiego Rynku zainaugurowaliśmy kino plenerowe.

Już w najbliższą sobotę 13 czerwca zapraszamy do kina plenerowego na film pt. "Iluzja". Projekcja rozpocznie się o godz. 21.00.

Gwara Górali Łąckich w sieci - pod takim hasłem odbywała się tegoroczna edycja Gminnego Konkursu Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych.

Konkurs został zorganizowany online w dniach 11-18 maja i ogłoszony za pośrednictwem strony internetowej i facebooka Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku. Na konkurs zostały przesłane 32 zdjęcia wykonane przez 16 uczestników ocenianych w trzech kategoriach wiekowych.

Najlepsze życzenia dla wszystkich tworzących i współtworzących kulturę.

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym pn. "W starym sadzie..."

Od 12 marca br. odpowiednimi przepisami została zawieszona działalność edukacyjna w placówkach oświatowych oraz wychowawczo-opiekuńczych, wprowadzono również ograniczenia związane m.in. z organizacją imprez i prowadzeniem działalności kulturalnej. W Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku musieliśmy się również dostosować do panującej sytuacji. Przenieślimy większość naszych działań do internetu i zapraszamy!

W tym roku inaczej niż zwykle obchodziliśmy 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, bez uroczystych gminnych obchodów. Z tej jednak okazji wraz z delegacjami złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz opublikowaliśmy filmik o tym historycznym wydarzeniu.

W związku z epidemią koronawirusa i zgodnie z decyzją polskiego rządu odnośnie imprez masowych - tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni jest odwołane.

Kochani, ogłaszamy kolejny konkurs – Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych. Tym razem dla chętnych mniej stresu, bo wybraną przez siebie prezentację należy nagrać w zaciszu domowym i przesłać na naszego maila: gok@lacko.pl za pośrednictwem np. wetransfer.com do 15 maja br.

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym wspólnym konkursie z Forum mieszkańców Gminy Łącko. Zamieszczamy wyniki konkursu.

Mimo stanu epidemii tradycja została zachowana. W łąckim Rynku stoi piękna palma wykonana przez Marię i Tomasza Pogwizdów z Obidzy. Dziękujemy pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łącku za pomoc, a grupie Szyjemy maseczki, okolice Łącka za zadbanie o nasze zdrowie i kolorowe jak palma maseczki.

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii na terenie całego kraju

od 12 marca br. do odwołania Gminny Ośrodek Kultury w Łącku funkcjonuje w ograniczonym zakresie, nie będzie zajęć Ogniska Muzycznego, kółek zainteresowań oraz prób zespołu i orkiestry.

8. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich Posiady Teatralne na Orawie odbyły się w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w dniach 8-10 marca.

Już po raz trzeci w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Kobiet, na którym spotkały się panie z naszej gminy, aby w dniu swojego święta miło spędzić czas.

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Gminnego Dnia Kobiet pod hasłem "Baby rządzą" w dniu 8 marca od godz. 16.00 w Remizie OSP w Łącku.

29 lutego w Remizie OSP w Łącku odbyło się drugie seminarium z cyklu "Poznaj Górala spoza Podhala" organizowane w ramach projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski".

Zapraszamy na kolejne seminarium w ramach projektu pn. "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski", które odbędzie się w dniu 29 lutego od godz. 10.00 w Remizie OSP w Łącku.

Pod koniec października 2019 roku Orkiestra otrzymała propozycję uczestnictwa we wspólnym projekcie koncertów kolędowo - pastorałkowych wraz z Młodzieżowym Zespołem Promyczki Dobra z Nowego Sącza i ta propozycja została przyjęta.

Zakończył się czas zimowych ferii i chociaż śniegu nie było, to na brak atrakcji dzieci i młodzież, którzy skorzystali z oferty Gminnego Ośrodka Kultury nie mogli narzekać.

23 stycznia odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego w Łącku.

Zapraszamy do zapoznania się z programem na tegoroczne ferie zimowe.

 

12 stycznia w całej Polsce, ale i w wielu miejscach na świecie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla dziecięcej medycyny zabiegowej. 28. Finał WOŚP w Łącku odbył się w hali widowiskowo-sportowej.

10 stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się XXX Gminny Przegląd Grup Kolędniczych.

Już tradycyjnie 6 stycznia ulicami Łącka przeszedł Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku przy współpracy z Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku.

Już za nami Koncert Noworoczny, otwierający 2020 r. Odbył się on 5 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Serdecznie zapraszamy na Koncert Noworoczny w dniu 5 stycznia 2020 r. o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2020 życzą dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku.

Już po raz czwarty tuż przed Świętami Bożego Narodzenia na łąckim Rynku odbył się Kiermasz Świąteczny. 

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny w dniu 21 grudnia 2019 r. w łąckim Rynku od godz. 9.00.

Poniżej zamieszczamy protokół z Gminnego Konkursu Podłaźniczek, Pająków i Stroików Świątecznych.

7 grudnia w hotelu Perła Południa w Rytrze odbyło się pierwsze z seminariów podsumowujących projekt "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski", realizowany również przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

18 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się wieczór autorski Marzeny Setlak i Mariusza Obrzuda połączony z promocją ich książki pt. "Przemalowani".

18 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 zapraszamy do sali GOK na Wieczór Autorski Marzeny Setlak i Mariusza Obrzuda oraz promocję ich wspólnego tomiku pt. "Przemalowani".

Gminne obchody 101 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę miały w Łącku bardzo uroczysty charakter.

6 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbyła się piąta edycja Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...".

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łącku

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem "Wstańcie, chodźmy".

W dn. 28-29 września odbyła się 35. Babiogórska Jesień w Zawoi zorganizowana przez Babiogórskie Centrum Kultury.

W dniach 27-28 września w Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu odbył się po raz pierwszy Festiwal Teatralny "Kawka". Uczestniczyła w nim Grupa Teatralna "Berecik".

21 września odbyła się parafialna pielgrzymka na Jasną Górę, wśród licznej grupy parafian, wzięła w niej udział również Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka.

W wieczornym klimacie odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania w Łącku. W tym roku tematem były Nowele Polskie.

Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie w najbliższą sobotę 7 września   o godz. 19.00 na łąckim Rynku, którego tematem są polskie nowele.

Tegoroczne Święto Owocobrania zorganizowane zostało w dniu 1 września. Rozpoczęło się więc od upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i złożenia wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą mieszkańców naszej gminy, którzy zginęli w trakcie tej najokrutniejszej z wojen. Zabrzmiały również dźwięki utworu „Śpij kolego”.

Serdecznie zapraszamy na Święto Owocobrania w dniu 1 września w Łącku.

Niedzielne popołudnie 11 sierpnia upłynęło w Łącku pod znakiem doskonałej zabawy. Stało się to w trakcie Festynu Rodzinnego w stylu Dzikiego Zachodu.

W dniach 27-30 lipca odbył się 50 Festiwal Folkloru Górali Polskich. Zespół Regionalny "Górale Łąccy" zaprezentował na nim program zatytułowany "Niesomy ograbek". 

W dniu 4 sierpnia na łąckim Rynku odbył się spektakl pt. "Kamienny" w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego "Scena Kalejdoskop".

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w trzeciej edycji Rodzinnego Konkursu Strachów na Wróble pn. "Nie taki strach straszny..." Tradycyjnie wszystkie strachy staną się ozdobą Święta Owocobrania w dniu        1 września, wtedy również nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Zapraszamy do udziału. Szczegóły w regulaminie.

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe, gastronomiczne i promocyjne.

Uprzejmie informujemy, że wzorem lat ubiegłych organizujemy w okresie wakacyjnym wycieczki do różnych ciekawych miejsc. W załączniku umieszczamy zgodę na wyjazd do podpisania przez rodziców, która jest konieczna, aby dziecko mogło w wycieczce uczestniczyć.

3 lipca (środa) serdecznie zapraszamy na spektakl Teatru Figur z Krakowa pt. "Maleńskie Królestwo Królewny Aurelki" o godz. 13.00

W dniu 30 czerwca odbył się I Zlot Pojazdów Zabytkowych pod patronatem Wójta Gminy Łącko Jana Dziedziny. W wydarzeniu tym zaprezentowanych zostało blisko 100 pojazdów.

W dniach 21-23 odbyły się w Łącku Świętojańskie Dni Rodzin zorganizowane przez Parafię w Łącku. Wsparcia temu wydarzeniu udzielił również Gminny Ośrodek Kultury.

15 czerwca odbył się Piknik Rodzinny nad Dunajcem zorganizowany przez Urząd Gminy Łącko, w trakcie którego swoje stoiska zaprezentowały wszystkie gminne jednostki. 

15 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury. 

W dniach 13-14 czerwca odbyły się zakończenia roku dla uczestników warsztatów plastycznych, Grupy Teatralnej "Berecik" i Ogniska Muzycznego.

9 czerwca w Bychawie odbyła się 22 Międzynarodowa Gala Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Udział w nim wzięła jako gość specjalny Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka.

8 czerwca w ZSP w czarnym Potoku odbyła się niezwykle sympatyczna uroczystość - 10-lecie Szkolnego Zespołu Regionalnego "Czarny Potoczek".

Wspaniała zabawa i wiele atrakcji towarzyszyło uczestnikom Gminnego Dnia Dziecka, który odbył się 3 czerwca w Amfiteatrze na Jeżowej w Łącku.

Serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka dnia 3 czerwca od godz. 10.00 w Amfiteatrze na Jeżowej. W przypadku deszczu impreza odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Niezwykle kolorowy i radosny był weekend 11-12 maja w Łącku, w trakcie którego odbywało się doroczne Święto Kwitnącej Jabłoni – największa impreza w regionie.

Święto Konstytucji Trzeciego Maja zostało połączone z Gminnym Dniem Strażaka.

1 maja w Sądeckim Parku Etnograficznym odbyła się inscenizacja pt. Wesele Górali Łąckich. Projekt ten obejmował kilka wydarzeń. 

Serdecznie zapraszamy na obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja, które rozpoczną się od godz. 14.30. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

27.04. obchodziliśmy uroczyście 50 rocznicę śmierci Tadeusza Moryto - dyrygenta chóru "Zew gór", założyciela Orkiestry Dętej i Ogniska Muzycznego w Łącku.

Serdecznie zapraszamy do sądeckiego skansenu na inscenizację zatytułowaną Wesele Górali Łąckich w wykonaniu Zespołu Regionalnego Górale Łąccy z Łącka.

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku wraz ze stowarzyszeniem Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej i Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku serdecznie zapraszają na obchody 50 rocznicy śmierci Tadeusza Moryto - założyciela orkiestry i chóru, a także Ogniska Muzycznego w Łącku.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Międzyszkolnego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych.

W dniu 8 kwietnia Grupa Teatralna "Berecik" wzięła udział w Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.

4 kwietnia 2019 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, który jednocześnie dla najlepszych jest przepustką na ogólnopolski konkurs "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 13 kwietnia od godz. 9.00 na łąckim Rynku.

W dniu 23 marca w sali widowiskowo-sportowej w Łącku odbyło się spotkanie góralsko-lachowskie. W imprezie uczestniczyła premier Beata Szydło.

14 marca w Remizie OSP w Łącku odbył się XX Gminny Konkurs Młodych Wokalistów oraz eliminacje rejonowe do XXIV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów. 

W dniach 8-10 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyły się Posiady Teatralne na Orawie, czyli 7. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich organizowane przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" i Orawskie Centrum Kultury. W tegorocznej edycji wzięło udział 20 grup z całej Małopolski.

W dniu 10 marca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Kobiet pn. Baby rządzą.

Wójt Gminy Łącko, Stowarzyszenie Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej i Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na Gminny Dzień Kobiet w dniu 10 marca od godz. 16.00 w Remizie OSP w Łącku.

27 lutego w Szkole Podstawowej w Zagorzynie odbyło się Spotkanie z Poezją Marzeny Setlak i Joanny Klimczak.

W dniach 14-16 lutego odbył się po raz 47. Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej.

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku - filia w Zagorzynie oraz Szkoła Podstawowa w Zagorzynie serdecznie zapraszają na Spotkanie z Poezją Marzeny Setlak i Joanny Klimczak w dn. 27 lutego o godz. 13.30 w Szkole Podstawowej w Zagorzynie.

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe, gastronomiczne, promocyjne oraz wesołe miasteczko. 

27 stycznia w łąckim kościele odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka pod dyr. dr. hab. Stanisława Strączka. 

Już w najbliższą niedzielę, 27 stycznia, serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka pod dyrekcją dr. hab. Stanisława Strączka, w kościele parafialnym w Łącku o godz. 15.00. 

Zapraszamy do zapoznania z programem na Ferie zimowe 2019.

 

29.894,06 zł to deklarowana kwota zbiórki w ramach 27 Finału WOŚP w Łącku. 

W dniu 11 stycznia odbył się 29. Gminny Przegląd Grup Kolędniczych w sali GOK w Łącku. 

W dniu 9 stycznia w Remizie OSP w Łącku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego w Łącku. 

Orszak Trzech Króli w Łącku był piękną manifestacją wiary i radości. Zorganizowany został wspólnie przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku i Gminny Ośrodek Kultury. 

Koncert Noworoczny w Łącku przeszedł już do historii. To była prawdziwa muzyczna uczta, którą zagwarantowali mieszkańcom Orkiestra Reprezntacyjna Straży Granicznej pod kierunkiem ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego oraz soliści. 

Wraz z parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku serdecznie zapraszamy na Orszak Trzech Króli w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Ruszamy z łąckiego Rynku. 

Serdecznie zapraszamy na Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza po dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego w dniu 5 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku. 

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Dyrektora GOK w Łącku w dniu 24.12.2018 Ośrodek Kultury będzie nieczynny. Dzień ten zostanie odpracowany w dn. 22.12.2018.

W dniu 25 listopada odbyło się sympozjum "Nasza Niepodległa" zorganizowane przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

Rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs "Szopka Betlejemska" zorganizowany wspólnie przez ZSP w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

„Na szlakach historii” pod takim hasłem odbyło się widowisko historyczne na łąckim Rynku.  Zgromadziło ono wielu zainteresowanych historią naszego regionu, ukazaną w nowej atrakcyjnej formie.

Serdecznie zapraszamy na widowisko historyczne "Na szlakach historii" w Łącku w najbliższą niedzielę 18 listopada od godz. 13.00 w łąckim Rynku.

Niezwykle uroczysty charakter miały gminne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Kończymy realizację zadania pn. "Naso łącko tradycja - Wesele Łąckie" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska".

Informacja o grancie realizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Łąckiej.

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w dn. 10-11 listopada. 

Spektakl "Dziady" cz. II wg Adama Mickiewicza w wykonaniu Grupy Teatralnej "Berecik" działającej przy GOK w Łącku zapoczątkował obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Gminie Łącko. 

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku zaprasza do składania ofert na realizację widowiska historycznego w Łącku. 

Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek do Remizy OSP w Łącku o godz. 18.00 na spektakl pt. "Rokcy Babloa" Teatru Alatyr. Wstęp wolny.

/zdj. Artur Wacławek/

W dniach 13-14 października w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy zs. w Trzcianie, odbył się 34. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego zorganizowane przez owe centrum oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Promieniowanie Ojcostwa, pod takim hasłem odbył się Dzień Papieski w Łącku. Uroczysty koncert rozpoczął się w łąckim kościele o godz. 15.00 zorganizowany wspólnie przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku i Gminny Ośrodek Kultury.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Miedzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego z okazji XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". 

Razem ze stowarzyszeniem Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie literackim
"Moja rodzinna opowieść - Na stulecie Niepodległej"

Dnia 5 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 w Ognisku Muzycznym w Łącku. W zajęciach uczestniczyć będzie blisko 80 uczniów.

8 września wieczorem na łąckim Rynku odbyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w ramach ogólnopolskiej akcji odbywającej się pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w dniu 8 września o godz. 19.00 na łąckim Rynku.

Łąckie Święto Owocobrania to niezwykle barwa impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczna edycja tego wydarzenia miała dwudniowy wymiar.

W dniach 19-26 sierpnia z Zakopanem odbyła się jubileuszowa, bo pięćdziesiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Serdecznie zapraszamy na Święto Owocobrania, w tym roku w dwudniowej wersji, 1-2 września 2018 r. Szczegóły na plakatach.

W dn. 27-31 lipca odbył się 49 Festiwal Górali Polskich w Żywcu. Wzięli w nim również udział Górale Łąccy prezentując obrzęd Wesela Łąckiego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem składania ofert na stoiska handlowe i promocyjne w trakcie tegorocznego Święta Owocobrania w dn. 2 września w Łącku.

W niedzielę 15 lipca na łąckim Rynku odbył się Plener Artystyczny "Twórczo w Łącku", który wśród licznie przybyłych mieszkańców i turystów cieszył się dużym zainteresowaniem.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy od godz. 13.00 na łącki Rynek na Plener Artystyczny "Twórczo w Łącku", w trakcie którego będzie można przyjrzeć się pracy naszych artystów, spróbować swoich sił np. w malarstwie, haftowaniu, czy rzeźbie, dla najmłodszych przewidziane są świetne warsztaty pn."Co w trawie piszczy", zaś koło godziny 15.00 zaprezentują się Chór Parafialny "Zew Gór", kapela oraz Zespół Regionalny "Górale Łąccy". W przypadku deszczu impreza odbędzie się w hali sportowej. Zapraszamy!!!

30 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury, na którym spotkali się twórcy, poeci, kierownicy i członkowie zespołów, przedstawiciele stowarzyszeń, sponsorzy, ludzie związani z szeroko pojętą branżą kulturalną.

Zapraszmay do zapoznania się z programem na wakacje 2018. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

W dniu 19 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbyło się uroczyste zakończenie roku w Ognisku Muzycznym w Łącku. Placówka ta funkcjonuje na naszym terenie już od 59 lat i u najmłodszych mieszkańców gminy Łącko rozbudza zamiłowanie do muzyki.

W dn. 13 czerwca 2018 r. w kościele św.Krzyża w Warszawie odbyła się msza pogrzebowa za duszę śp. Prof. Stanisława Moryto - wybitnego łąckowianina, muzyka i kompozytora. Jego doczesne szczątki spoczęły na cmentarzu wojskowym na Powązkach.

To była prawdziwa eksplozja radości i zabawy w Amfiteatrze na Jeżowej w Łącku.

Serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka 4 czerwca od godz. 10.00 w Amfiteatrze na Jeżowej.

Kolejne Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku przeszło już do historii. Tegoroczne wydarzenie odbyło się przy pięknej słonecznej pogodzie i w atmosferze dobrej zabawy.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w organizacji ruchu w trakcie tegorocznego Święta Kwitnącej Jabłoni.

Wójt Gminy Łącko oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku serdecznie zapraszają na Święto Kwitnącej Jabłoni w dn. 12-13 maja pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika i Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy. 

Witaj Maj, Trzeci Maj.... - dzisiaj uroczyście obchodziliśmy w Łącku Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja, była to jednocześnie inauguracja obchodów 100-lecia Niepodległości w naszej gminie.

W dniu 25 kwietnia odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, stanowiąca etap regionalny eliminacji na Sabałowe Bajania, czyli Ogólnopolski  Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

W dniach 21-22 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbyły się po raz dziesiąty Pogórzańskie Gody, czyli Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych. 

Zespół Regionalny "Górale Łąccy" nagrywa swoją kolejną płytę.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Konkursu Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, który stanowi etap regionalny eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Gawędziarzy "Sabałowe Bajanie" w Bukowinie Tatrzańskiej. 

W dniu 5 kwietnia w CKiS im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka.

W dniu 24.03. 2018 r  na płycie łąckiego rynku odbył się Kiermasz Wielkanocny, który podobnie jak poprzednie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Poniżej zamieszczamy wyniki Gminnego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych

W dniach 9-11 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyły się 6. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich, czyli Posiady Teatralne na Orawie. W tegorocznej edycji wzięło udział 17 grup w dwóch kategoriach.  

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kiermaszu Wielkanoncym w dniu 24 marca na łąckim Rynku.

W atmosferze wspaniałej zabawy odbył się Gminny Dzień Kobiet pod hasłem „Baby rządzą” w Łącku. Była to pierwsza tego typu impreza zorganizowana z myślą o Paniach i specjalnie dla nich.

W dniach 8-11 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się po raz 46. tradycyjny Góralski Karnawał. 

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe, gastronomiczne i wesołe miasteczko w trakcie Święta Kwitnącej Jabłoni 2018.

23 lutego w budynku wielofunkcyjnym w Jazowsku odbyło się spotkanie z Bronkiem z Obidzy, uznawanym i nietuzinkowym poetą, autorem pięciu tomików wierszy. Ostatni z nich „To ja, złodziej. Nowe wiersze” miał swoją promocję 22 listopada 2017 r. w prestiżowym Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” w Krakowie z inicjatywy prof. Bolesława Farona. 

23 lutego o godz. 18.00 w budynku wielofunkcyjnym w Jazowsku odbędzie się spotkanie autorskie z poetą Bronkiem z Obidzy Kozieńskim, autorem m.in. takiego tomiku jak "To ja, złodziej". Zapraszamy!!!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń na okres ferii zimowych. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

W dniu 26 stycznia w sali lustrzanej hali widowiskowo-sportowej odbyło się spotkanie z poetą Franciszkiem Opydem, pochodzącym z Maszkowic.

W dniu 24 stycznia w Remizie OSP w Łącku odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego. Było to jednocześnie podsumowanie półrocznej pracy w roku szkolnym 2017/2018.

22 stycznia w Katolickim Liceum Plastycznym odbyło się podsumowanie konkursu pt. "Gdyby Jezus narodził się dzisiaj...", na który wpłynęło ponad 120 prac.

20 stycznia w Mystkowie odbyło się Sądeckie Kolędowanie, czyli Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych, w którym udział wzięło 25 grup w trzech kategoriach wiekowych.

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie autorskie z poetą Franciszkiem Opydem pochodzącym z Maszkowic. O swojej pasji i o tym skąd się biorą wiersze opowie w trakcie spotkania.

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku serdecznie zaprasza na Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego w Łącku w dniu 24 stycznia (środa) o godz. 16.00 w Remizie OSP w Łącku.

Jeszcze nie ostygły emocje po wczorajszym 26. Finale WOŚP w Łącku, a już nadszedł czas podsumowania. Tym większa nasza radość, że deklarowana kwota, która powędruje do banku to 23.653,06 zł + waluta obca. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord!!

Sztab 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza do udziału w tym radosnym wydarzeniu.

Takiego wydarzenia, jakie miało miejsce 6 stycznia w Łącku, nie powstydziłyby się największe sale koncertowe w Polsce. Koncert Noworoczny przeszedł już do historii, ale pozostały po nim wspaniałe wrażenia artystyczne.

Już tradycyjnie Święto Objawienia Pańskiego w całej Polsce odbywają się Orszaki Trzech Króli. Takie widowiskowe wydarzenie miało miejsce również w Łącku.

Już tradycyjnie w dniu 6 stycznia, a więc w Święto Objawienia Pańskiego, wspólnie z parafią Łącko zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli.

Wójt Gminy Łącko serdecznie zaprasza na Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w dniu 6 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem Wiadomości Łąckich. A oto co można w nim znaleźć...

Było pięknie, kolorowo i bardzo świątecznie....

8 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbyło się Spotkanie z Poezją dwojga wyjątkowych autorów Bronka z Obidzy Kozieńskiego i Marzeny Setlak. Grudniowy wieczór jak najbardziej sprzyjał takim spotkaniom, a że główni bohaterowie wydarzenia byli nietuzinkowi, to sala wypełniła się po brzegi.

Wespół z Gminną Biblioteką Publiczną serdecznie zapraszamy na Spotkanie z Poezją dwojga wyjątkowych autorów...

16 grudnia od godz. 9.00 na łąckim Rynku odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Serdecznie zapraszamy!!!

22 listopada o godz. 18.00 w Klubie Dziennikarzy "Pod gruszką" przy Bibliotece Kraków odbędzie się promocja najnowszego tomiku poezji Bronka z Obidzy zatytułowanego "To ja, złodziej", wydanego przez Wydawnictwo Edukacyjne.

Niezwykle uroczysty przebieg miały gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łącku.

8 listopada w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod hasłem „Póki Polska żyje w nas…”, w którym wzięło udział blisko pięćdziesięciu uczestników.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem Wiadomości Łąckich.

„Idźmy naprzód z nadzieją” pod takim hasłem odbył się XVII Dzień Papieski zorganizowany wspólnie przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

Tegoroczny Międzyszkolny Konkurs Plastyczny zorganizowany z okazji XVII Dnia Papieskiego odbył się pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją".

Wspólnie z Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku zapraszamy na XVII Dzień Papieski, który rozpocznie się od godz. 15.00.

5 września rozpoczęliśmy rok szkolny w Ognisku Muzycznym w Łącku.

3 września w Łącku odbyło się tradycyjne Święto Owocobrania. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w łąckim kościele, w oprawę której włączyli się: Związek Podhalan oddział w Łącku, Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto oraz słowacki zespół im. Jożka Prihody  z Petrovan.

W związku z tegorocznym Świętem Owocobrania został ogłoszony po raz pierwszy Rodzinny Konkurs Strachów na Wróble.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z Narodowego Czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Łącku. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Łącko i gościom za tak liczny udział.

Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej w dn. 2 września o godz. 19.00 na łąckim Rynku.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Święto Owocobrania do Łącka w dniu 3 września.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Rodzinnym Konkursie Strachów na Wróble. Poniżej umieszczamy regulamin konkursu.

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku jest partnerem projektu pn. "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Polski".

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe i promocyjne na tegoroczne Święto Owocobrania, które odbędzie się 3 września w Łącku.

Drodzy rodzice! W związku z organizowanymi przez nas wycieczkami w okresie wakacyjnym, zamieszczamy formularz zgody rodziców na wyjazd dziecka. Prosimy, aby dzieci BEZWZGLĘDNIE miały go ze sobą w dniu wyjazdu.

Niezwykle uroczystą oprawę miał Jubileusz Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w Łącku. Tradycja łąckiego muzykowania, łączącego pokolenia trwa nieprzerwanie od siedmiu dekad i stanowi artystyczną wizytówkę regionu.

Serdecznie zapraszamy na Jubileusz 70-lecia Orkiestry im. Tadeusza Moryto w dniu 2 lipca od godz. 15.00.

W dniu 20 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbyło się uroczyste zakończenie roku dla uczniów Ogniska Muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury.

W dniu 3 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury.

Blisko 600 dzieci z gminy Łącko bawiło się w trakcie swojego święta w Amfiteatrze na Jeżowej.

Serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka w Amfiteatrze na Jeżowej w dniu 1 czerwca od godz. 10.00.

W dn. 15-16 maja odbył się XXII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod hasłem „Baśnie i Legendy o św. Kindze” pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka, we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz Powiatowo i Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Starym Sączu, zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

35. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA odbył się w dniach 11 - 14 maja w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.
Wzięła w nim również żeńska grupa śpiewacza Zespołu Regionalnego "Górale Łąccy".

Największa impreza w regionie już za nami. Tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni, odbywające się w dniach od 12 do 14 maja dostarczyło wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy na Święto Kwitnącej Jabłoni 2017.

Uroczysty charakter miały gminne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Łącku.  

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Łącku, od godz. 15.00.

Już w najbliższą niedzielę w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbędzie się Disco Polo Festiwal. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe i gastronomiczne w ramach Święta Kwitnącej Jabłoni 2017.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem 2/2017 Wiadomości Łąckich, zachęcając jednocześnie do współpracy z naszą redakcją.

http://www.gok.lacko.pl/wiadomosci.html

Wielkim zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Wielkanocny na łąckim Rynku.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami Konkursu Pisanek Wielkanocnych.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami Konkursu Palm Wielkanocnych 2017.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni, które odbędzie się w dn. 12-14 maja w Łącku.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w dniu 8 kwietnia (sobota) od godz. 9.00 na łąckim Rynku.

W dniu 15 marca w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych. Wzięło w nich udział 32. uczestników w czterech grupach wiekowych.

W dniach 4-5 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyły się Posiady Teatralne, czyli 5. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich. W konkursowe szranki stanęło 15 grup z ośmiu powiatów województwa małopolskiego. 

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem 1/2017 Wiadomości Łąckich, zachęcając jednocześnie do współpracy z naszą redakcją.

http://www.gok.lacko.pl/wiadomosci.html

Już w najbliższy piątek o godz. 18.00 w krakowskiej księgarni Matras na Rynku Głównym odbędzie się spotkanie z  Poetą Bronkiem z Obidzy Kozieńskim.

20 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się już po raz osiemnasty Międzyszkolny Konkurs Młodych Wokalistów, który stanowił jednocześnie eliminacje do Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. W konkursie tym, w czterech kategoriach wiekowych wystartowało ponad 50 uczestników.

12 lutego zakończył się 45. Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej. Dla Górali Łąckich był on niezwykle udany.

Za nami już tegoroczne Ferie Zimowe. Dla młodych mieszkańców gminy Łącko, którzy wybrali ofertę na spędzanie wolnego czasu z GOK-iem był to niezwykle udany okres.

25 stycznia w Remizie OSP w Łącku odbyło się Kolędowo-Jasełkowe Spotkanie Noworoczne podsumowujące półroczną pracę w Ognisku Muzycznym i w grupie teatralnej "Berecik".

Zapraszamy do zapoznania się z programem na tegoroczne ferie i skorzystania z naszej oferty.

W dniu 21 stycznia już po raz 13 w Mystkowie odbył się Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych Sądeckie Kolędowanie.

Za nami I Koncert Noworoczny. Ponad tysiąc osób, miłośników muzyki, przybyło w sobotę 21 stycznia do Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku, aby choć na chwilę poczuć się jak w Operze Wiedeńskiej.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie artystyczne już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku - Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i wspaniałych solistów.

19.536,33 zł i 25 euro – to rekordowa zadeklarowana kwota łąckiego sztabu działającego przy GOK w Łącku. Oj działo się, działo… w tych kilku słowach można zawrzeć wszystkie wydarzenia w ramach 25 Finału WOŚP w Łącku.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łącku w dn.15 stycznia. Część koncertową rozpoczynamy na hali widowiskowo-sportowej w Łącku od godz.15.00.

11 stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbył się już po raz dwudziesty siódmy Gminny Przegląd Grup Kolędniczych.

W konkursowe szranki stanęły cztery grupy.

W dniu 11 stycznia o godz. 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbędzie się XXVII Przegląd Grup Kolędniczych. Zapraszamy!

W dniu 8 stycznia Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka kolędowała w Jazowsku.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli w Trzech Króli, przeszliśmy w uroczystym orszaku z Rynku w Łącku do parafialnego kościoła.

6.01. obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Zapraszamy więc wszystkich do włączenia się do organizowanego wspólnie z Parafią w Łącku Orszaku Trzech Króli. Spotykamy się pod Bramą Łącką w Rynku o godz.11.

23 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Podłaźniczek, Pająków i Stroików Świątecznych.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - rodzinnego ciepła i wielkiej radości, wspólnego kolędowania i odpoczynku od codziennych trosk; Świąt niosących nadzieję na jeszcze lepszy, nadchodzący Nowy Rok życzą dyrektor i pracownicy GOK w Łącku.

W dn.20-21. grudnia na łąckim Rynku odbył się Kiermasz Świąteczny.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny w dn. 20-21 grudnia od godz. 9.00 na łąckim Rynku.

W dniu 12 grudnia w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbyła się promocja książki pt. „Kultura ludowa Górali Sądeckich od Kamienicy, Łącka i Jazowska” pod red. Katarzyny Ceklarz i Magdaleny Kroh. Publikacja ta wydana przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie w ramach Biblioteki Górskiej liczy blisko 650 stron.

Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka nagrywa nową płytę. Repertuar zawarty na niej będzie niezwykle urozmaicony.

7 grudnia odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Szopka Betlejemska" zorganizowanego wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

Przedstawiamy wyniki Konkursu Fotograficznego "Cudze chwalicie... - Gmina Łącko w obiektywie".

6 grudnia do wszystkich grzecznych dzieci, ale i dorosłych przychodzi wyjątkowy gość - to Święty Mikołaj. 

25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Franciszkiem Opydem - poetą pochodzący z Maszkowic. Licznie zgromadzonej publiczności artysta zaprezentował swoją dotychczasową twórczość.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z poetą Franciszkiem Opydem, które odbędzie się w dn. 25 listopada (piątek) o godz. 17.00 w sali GOK w Łącku.

W czwartkowy wieczór 10 listopada  w Remizie OSP w Łącku uroczyście świętowano rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Licznie zebrani mieszkańcy, gminne władze oraz wielu wykonawców, którzy swoimi występami uświetnili te obchody, wspólnie przeżyli lekcję patriotyzmu.

8 listopada w sali GOK-u w Łącku odbył się po raz drugi Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...". Wzięło w nim udział 50 uczestników ze szkół z terenu gminy Łącko.

W te wyjątkowe listopadowe dni mamy możliwość zatrzymać się na chwilę, przystanąć w codzienności i zadumać...

Drodzy rodzice! W związku z organizowanymi przez nas wycieczkami w okresie wakacyjnym, zamieszczamy formularz zgody rodziców na wyjazd dziecka. Prosimy, aby dzieci BEZWZGLĘDNIE miały je ze sobą w dniu wyjazdu.