Aktualności

W dniu 25 listopada odbyło się sympozjum "Nasza Niepodległa" zorganizowane przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

„Na szlakach historii” pod takim hasłem odbyło się widowisko historyczne na łąckim Rynku.  Zgromadziło ono wielu zainteresowanych historią naszego regionu, ukazaną w nowej atrakcyjnej formie.

Serdecznie zapraszamy na widowisko historyczne "Na szlakach historii" w Łącku w najbliższą niedzielę 18 listopada od godz. 13.00 w łąckim Rynku.

Niezwykle uroczysty charakter miały gminne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Kończymy realizację zadania pn. "Naso łącko tradycja - Wesele Łąckie" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska".

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w dn. 10-11 listopada. 

Spektakl "Dziady" cz. II wg Adama Mickiewicza w wykonaniu Grupy Teatralnej "Berecik" działającej przy GOK w Łącku zapoczątkował obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Gminie Łącko. 

Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek do Remizy OSP w Łącku o godz. 18.00 na spektakl pt. "Rokcy Babloa" Teatru Alatyr. Wstęp wolny.

/zdj. Artur Wacławek/

W dniach 13-14 października w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy zs. w Trzcianie, odbył się 34. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego zorganizowane przez owe centrum oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Promieniowanie Ojcostwa, pod takim hasłem odbył się Dzień Papieski w Łącku. Uroczysty koncert rozpoczął się w łąckim kościele o godz. 15.00 zorganizowany wspólnie przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku i Gminny Ośrodek Kultury.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Miedzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego z okazji XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". 

Razem ze stowarzyszeniem Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie literackim
"Moja rodzinna opowieść - Na stulecie Niepodległej"

Dnia 5 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 w Ognisku Muzycznym w Łącku. W zajęciach uczestniczyć będzie blisko 80 uczniów.

8 września wieczorem na łąckim Rynku odbyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w ramach ogólnopolskiej akcji odbywającej się pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w dniu 8 września o godz. 19.00 na łąckim Rynku.

Łąckie Święto Owocobrania to niezwykle barwa impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczna edycja tego wydarzenia miała dwudniowy wymiar.

W dniach 19-26 sierpnia z Zakopanem odbyła się jubileuszowa, bo pięćdziesiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Serdecznie zapraszamy na Święto Owocobrania, w tym roku w dwudniowej wersji, 1-2 września 2018 r. Szczegóły na plakatach.

W dn. 27-31 lipca odbył się 49 Festiwal Górali Polskich w Żywcu. Wzięli w nim również udział Górale Łąccy prezentując obrzęd Wesela Łąckiego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem składania ofert na stoiska handlowe i promocyjne w trakcie tegorocznego Święta Owocobrania w dn. 2 września w Łącku.

W niedzielę 15 lipca na łąckim Rynku odbył się Plener Artystyczny "Twórczo w Łącku", który wśród licznie przybyłych mieszkańców i turystów cieszył się dużym zainteresowaniem.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy od godz. 13.00 na łącki Rynek na Plener Artystyczny "Twórczo w Łącku", w trakcie którego będzie można przyjrzeć się pracy naszych artystów, spróbować swoich sił np. w malarstwie, haftowaniu, czy rzeźbie, dla najmłodszych przewidziane są świetne warsztaty pn."Co w trawie piszczy", zaś koło godziny 15.00 zaprezentują się Chór Parafialny "Zew Gór", kapela oraz Zespół Regionalny "Górale Łąccy". W przypadku deszczu impreza odbędzie się w hali sportowej. Zapraszamy!!!

30 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury, na którym spotkali się twórcy, poeci, kierownicy i członkowie zespołów, przedstawiciele stowarzyszeń, sponsorzy, ludzie związani z szeroko pojętą branżą kulturalną.

Zapraszmay do zapoznania się z programem na wakacje 2018. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

W dniu 19 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbyło się uroczyste zakończenie roku w Ognisku Muzycznym w Łącku. Placówka ta funkcjonuje na naszym terenie już od 59 lat i u najmłodszych mieszkańców gminy Łącko rozbudza zamiłowanie do muzyki.

W dn. 13 czerwca 2018 r. w kościele św.Krzyża w Warszawie odbyła się msza pogrzebowa za duszę śp. Prof. Stanisława Moryto - wybitnego łąckowianina, muzyka i kompozytora. Jego doczesne szczątki spoczęły na cmentarzu wojskowym na Powązkach.

To była prawdziwa eksplozja radości i zabawy w Amfiteatrze na Jeżowej w Łącku.

Serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka 4 czerwca od godz. 10.00 w Amfiteatrze na Jeżowej.

Kolejne Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku przeszło już do historii. Tegoroczne wydarzenie odbyło się przy pięknej słonecznej pogodzie i w atmosferze dobrej zabawy.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w organizacji ruchu w trakcie tegorocznego Święta Kwitnącej Jabłoni.

Wójt Gminy Łącko oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku serdecznie zapraszają na Święto Kwitnącej Jabłoni w dn. 12-13 maja pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika i Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy. 

Witaj Maj, Trzeci Maj.... - dzisiaj uroczyście obchodziliśmy w Łącku Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja, była to jednocześnie inauguracja obchodów 100-lecia Niepodległości w naszej gminie.

W dniu 25 kwietnia odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, stanowiąca etap regionalny eliminacji na Sabałowe Bajania, czyli Ogólnopolski  Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

W dniach 21-22 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbyły się po raz dziesiąty Pogórzańskie Gody, czyli Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych. 

Zespół Regionalny "Górale Łąccy" nagrywa swoją kolejną płytę.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Konkursu Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, który stanowi etap regionalny eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Gawędziarzy "Sabałowe Bajanie" w Bukowinie Tatrzańskiej. 

W dniu 5 kwietnia w CKiS im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka.

W dniu 24.03. 2018 r  na płycie łąckiego rynku odbył się Kiermasz Wielkanocny, który podobnie jak poprzednie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Poniżej zamieszczamy wyniki Gminnego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych

W dniach 9-11 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyły się 6. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich, czyli Posiady Teatralne na Orawie. W tegorocznej edycji wzięło udział 17 grup w dwóch kategoriach.  

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kiermaszu Wielkanoncym w dniu 24 marca na łąckim Rynku.

W atmosferze wspaniałej zabawy odbył się Gminny Dzień Kobiet pod hasłem „Baby rządzą” w Łącku. Była to pierwsza tego typu impreza zorganizowana z myślą o Paniach i specjalnie dla nich.

W dniach 8-11 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się po raz 46. tradycyjny Góralski Karnawał. 

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe, gastronomiczne i wesołe miasteczko w trakcie Święta Kwitnącej Jabłoni 2018.

23 lutego w budynku wielofunkcyjnym w Jazowsku odbyło się spotkanie z Bronkiem z Obidzy, uznawanym i nietuzinkowym poetą, autorem pięciu tomików wierszy. Ostatni z nich „To ja, złodziej. Nowe wiersze” miał swoją promocję 22 listopada 2017 r. w prestiżowym Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” w Krakowie z inicjatywy prof. Bolesława Farona. 

23 lutego o godz. 18.00 w budynku wielofunkcyjnym w Jazowsku odbędzie się spotkanie autorskie z poetą Bronkiem z Obidzy Kozieńskim, autorem m.in. takiego tomiku jak "To ja, złodziej". Zapraszamy!!!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń na okres ferii zimowych. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

W dniu 26 stycznia w sali lustrzanej hali widowiskowo-sportowej odbyło się spotkanie z poetą Franciszkiem Opydem, pochodzącym z Maszkowic.

W dniu 24 stycznia w Remizie OSP w Łącku odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego. Było to jednocześnie podsumowanie półrocznej pracy w roku szkolnym 2017/2018.

22 stycznia w Katolickim Liceum Plastycznym odbyło się podsumowanie konkursu pt. "Gdyby Jezus narodził się dzisiaj...", na który wpłynęło ponad 120 prac.

20 stycznia w Mystkowie odbyło się Sądeckie Kolędowanie, czyli Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych, w którym udział wzięło 25 grup w trzech kategoriach wiekowych.

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie autorskie z poetą Franciszkiem Opydem pochodzącym z Maszkowic. O swojej pasji i o tym skąd się biorą wiersze opowie w trakcie spotkania.

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku serdecznie zaprasza na Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego w Łącku w dniu 24 stycznia (środa) o godz. 16.00 w Remizie OSP w Łącku.

Jeszcze nie ostygły emocje po wczorajszym 26. Finale WOŚP w Łącku, a już nadszedł czas podsumowania. Tym większa nasza radość, że deklarowana kwota, która powędruje do banku to 23.653,06 zł + waluta obca. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord!!

Sztab 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza do udziału w tym radosnym wydarzeniu.

Takiego wydarzenia, jakie miało miejsce 6 stycznia w Łącku, nie powstydziłyby się największe sale koncertowe w Polsce. Koncert Noworoczny przeszedł już do historii, ale pozostały po nim wspaniałe wrażenia artystyczne.

Już tradycyjnie Święto Objawienia Pańskiego w całej Polsce odbywają się Orszaki Trzech Króli. Takie widowiskowe wydarzenie miało miejsce również w Łącku.

Już tradycyjnie w dniu 6 stycznia, a więc w Święto Objawienia Pańskiego, wspólnie z parafią Łącko zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli.

Wójt Gminy Łącko serdecznie zaprasza na Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w dniu 6 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2018 życzą dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem Wiadomości Łąckich. A oto co można w nim znaleźć...

Było pięknie, kolorowo i bardzo świątecznie....

8 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbyło się Spotkanie z Poezją dwojga wyjątkowych autorów Bronka z Obidzy Kozieńskiego i Marzeny Setlak. Grudniowy wieczór jak najbardziej sprzyjał takim spotkaniom, a że główni bohaterowie wydarzenia byli nietuzinkowi, to sala wypełniła się po brzegi.

Wespół z Gminną Biblioteką Publiczną serdecznie zapraszamy na Spotkanie z Poezją dwojga wyjątkowych autorów...

16 grudnia od godz. 9.00 na łąckim Rynku odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Serdecznie zapraszamy!!!

22 listopada o godz. 18.00 w Klubie Dziennikarzy "Pod gruszką" przy Bibliotece Kraków odbędzie się promocja najnowszego tomiku poezji Bronka z Obidzy zatytułowanego "To ja, złodziej", wydanego przez Wydawnictwo Edukacyjne.

Niezwykle uroczysty przebieg miały gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łącku.

8 listopada w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod hasłem „Póki Polska żyje w nas…”, w którym wzięło udział blisko pięćdziesięciu uczestników.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem Wiadomości Łąckich.

„Idźmy naprzód z nadzieją” pod takim hasłem odbył się XVII Dzień Papieski zorganizowany wspólnie przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

Tegoroczny Międzyszkolny Konkurs Plastyczny zorganizowany z okazji XVII Dnia Papieskiego odbył się pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją".

Wspólnie z Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku zapraszamy na XVII Dzień Papieski, który rozpocznie się od godz. 15.00.

5 września rozpoczęliśmy rok szkolny w Ognisku Muzycznym w Łącku.

3 września w Łącku odbyło się tradycyjne Święto Owocobrania. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w łąckim kościele, w oprawę której włączyli się: Związek Podhalan oddział w Łącku, Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto oraz słowacki zespół im. Jożka Prihody  z Petrovan.

W związku z tegorocznym Świętem Owocobrania został ogłoszony po raz pierwszy Rodzinny Konkurs Strachów na Wróble.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z Narodowego Czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Łącku. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Łącko i gościom za tak liczny udział.

Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej w dn. 2 września o godz. 19.00 na łąckim Rynku.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Święto Owocobrania do Łącka w dniu 3 września.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Rodzinnym Konkursie Strachów na Wróble. Poniżej umieszczamy regulamin konkursu.

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku jest partnerem projektu pn. "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Polski".

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe i promocyjne na tegoroczne Święto Owocobrania, które odbędzie się 3 września w Łącku.

Drodzy rodzice! W związku z organizowanymi przez nas wycieczkami w okresie wakacyjnym, zamieszczamy formularz zgody rodziców na wyjazd dziecka. Prosimy, aby dzieci BEZWZGLĘDNIE miały go ze sobą w dniu wyjazdu.

Niezwykle uroczystą oprawę miał Jubileusz Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w Łącku. Tradycja łąckiego muzykowania, łączącego pokolenia trwa nieprzerwanie od siedmiu dekad i stanowi artystyczną wizytówkę regionu.

Serdecznie zapraszamy na Jubileusz 70-lecia Orkiestry im. Tadeusza Moryto w dniu 2 lipca od godz. 15.00.

W dniu 20 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbyło się uroczyste zakończenie roku dla uczniów Ogniska Muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury.

W dniu 3 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury.

Blisko 600 dzieci z gminy Łącko bawiło się w trakcie swojego święta w Amfiteatrze na Jeżowej.

Serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka w Amfiteatrze na Jeżowej w dniu 1 czerwca od godz. 10.00.

W dn. 15-16 maja odbył się XXII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod hasłem „Baśnie i Legendy o św. Kindze” pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka, we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz Powiatowo i Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Starym Sączu, zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

35. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA odbył się w dniach 11 - 14 maja w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.
Wzięła w nim również żeńska grupa śpiewacza Zespołu Regionalnego "Górale Łąccy".

Największa impreza w regionie już za nami. Tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni, odbywające się w dniach od 12 do 14 maja dostarczyło wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy na Święto Kwitnącej Jabłoni 2017.

Uroczysty charakter miały gminne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Łącku.  

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Łącku, od godz. 15.00.

Już w najbliższą niedzielę w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbędzie się Disco Polo Festiwal. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe i gastronomiczne w ramach Święta Kwitnącej Jabłoni 2017.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem 2/2017 Wiadomości Łąckich, zachęcając jednocześnie do współpracy z naszą redakcją.

http://www.gok.lacko.pl/wiadomosci.html

Wielkim zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Wielkanocny na łąckim Rynku.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami Konkursu Pisanek Wielkanocnych.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami Konkursu Palm Wielkanocnych 2017.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni, które odbędzie się w dn. 12-14 maja w Łącku.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w dniu 8 kwietnia (sobota) od godz. 9.00 na łąckim Rynku.

W dniu 15 marca w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych. Wzięło w nich udział 32. uczestników w czterech grupach wiekowych.

W dniach 4-5 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyły się Posiady Teatralne, czyli 5. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich. W konkursowe szranki stanęło 15 grup z ośmiu powiatów województwa małopolskiego. 

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem 1/2017 Wiadomości Łąckich, zachęcając jednocześnie do współpracy z naszą redakcją.

http://www.gok.lacko.pl/wiadomosci.html

Już w najbliższy piątek o godz. 18.00 w krakowskiej księgarni Matras na Rynku Głównym odbędzie się spotkanie z  Poetą Bronkiem z Obidzy Kozieńskim.

20 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się już po raz osiemnasty Międzyszkolny Konkurs Młodych Wokalistów, który stanowił jednocześnie eliminacje do Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. W konkursie tym, w czterech kategoriach wiekowych wystartowało ponad 50 uczestników.

12 lutego zakończył się 45. Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej. Dla Górali Łąckich był on niezwykle udany.

Za nami już tegoroczne Ferie Zimowe. Dla młodych mieszkańców gminy Łącko, którzy wybrali ofertę na spędzanie wolnego czasu z GOK-iem był to niezwykle udany okres.

25 stycznia w Remizie OSP w Łącku odbyło się Kolędowo-Jasełkowe Spotkanie Noworoczne podsumowujące półroczną pracę w Ognisku Muzycznym i w grupie teatralnej "Berecik".

Zapraszamy do zapoznania się z programem na tegoroczne ferie i skorzystania z naszej oferty.

W dniu 21 stycznia już po raz 13 w Mystkowie odbył się Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych Sądeckie Kolędowanie.

Za nami I Koncert Noworoczny. Ponad tysiąc osób, miłośników muzyki, przybyło w sobotę 21 stycznia do Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku, aby choć na chwilę poczuć się jak w Operze Wiedeńskiej.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie artystyczne już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku - Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i wspaniałych solistów.

19.536,33 zł i 25 euro – to rekordowa zadeklarowana kwota łąckiego sztabu działającego przy GOK w Łącku. Oj działo się, działo… w tych kilku słowach można zawrzeć wszystkie wydarzenia w ramach 25 Finału WOŚP w Łącku.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łącku w dn.15 stycznia. Część koncertową rozpoczynamy na hali widowiskowo-sportowej w Łącku od godz.15.00.

11 stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbył się już po raz dwudziesty siódmy Gminny Przegląd Grup Kolędniczych.

W konkursowe szranki stanęły cztery grupy.

W dniu 11 stycznia o godz. 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbędzie się XXVII Przegląd Grup Kolędniczych. Zapraszamy!

W dniu 8 stycznia Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka kolędowała w Jazowsku.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli w Trzech Króli, przeszliśmy w uroczystym orszaku z Rynku w Łącku do parafialnego kościoła.

6.01. obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Zapraszamy więc wszystkich do włączenia się do organizowanego wspólnie z Parafią w Łącku Orszaku Trzech Króli. Spotykamy się pod Bramą Łącką w Rynku o godz.11.

23 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Podłaźniczek, Pająków i Stroików Świątecznych.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - rodzinnego ciepła i wielkiej radości, wspólnego kolędowania i odpoczynku od codziennych trosk; Świąt niosących nadzieję na jeszcze lepszy, nadchodzący Nowy Rok życzą dyrektor i pracownicy GOK w Łącku.

W dn.20-21. grudnia na łąckim Rynku odbył się Kiermasz Świąteczny.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny w dn. 20-21 grudnia od godz. 9.00 na łąckim Rynku.

W dniu 12 grudnia w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbyła się promocja książki pt. „Kultura ludowa Górali Sądeckich od Kamienicy, Łącka i Jazowska” pod red. Katarzyny Ceklarz i Magdaleny Kroh. Publikacja ta wydana przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie w ramach Biblioteki Górskiej liczy blisko 650 stron.

Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka nagrywa nową płytę. Repertuar zawarty na niej będzie niezwykle urozmaicony.

7 grudnia odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Szopka Betlejemska" zorganizowanego wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

Przedstawiamy wyniki Konkursu Fotograficznego "Cudze chwalicie... - Gmina Łącko w obiektywie".

6 grudnia do wszystkich grzecznych dzieci, ale i dorosłych przychodzi wyjątkowy gość - to Święty Mikołaj. 

25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Franciszkiem Opydem - poetą pochodzący z Maszkowic. Licznie zgromadzonej publiczności artysta zaprezentował swoją dotychczasową twórczość.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z poetą Franciszkiem Opydem, które odbędzie się w dn. 25 listopada (piątek) o godz. 17.00 w sali GOK w Łącku.

W czwartkowy wieczór 10 listopada  w Remizie OSP w Łącku uroczyście świętowano rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Licznie zebrani mieszkańcy, gminne władze oraz wielu wykonawców, którzy swoimi występami uświetnili te obchody, wspólnie przeżyli lekcję patriotyzmu.

8 listopada w sali GOK-u w Łącku odbył się po raz drugi Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...". Wzięło w nim udział 50 uczestników ze szkół z terenu gminy Łącko.

W te wyjątkowe listopadowe dni mamy możliwość zatrzymać się na chwilę, przystanąć w codzienności i zadumać...

Drodzy rodzice! W związku z organizowanymi przez nas wycieczkami w okresie wakacyjnym, zamieszczamy formularz zgody rodziców na wyjazd dziecka. Prosimy, aby dzieci BEZWZGLĘDNIE miały je ze sobą w dniu wyjazdu.