Deklaracja dostępności

Dzień Papieski w Łącku

Promieniowanie Ojcostwa, pod takim hasłem odbył się Dzień Papieski w Łącku. Uroczysty koncert rozpoczął się w łąckim kościele o godz. 15.00 zorganizowany wspólnie przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku i Gminny Ośrodek Kultury.

Słowo wstępne wygłosił proboszcz łąckiej parafii ks. Jacek Miszczak. Przypomniał on ideę Dnia Papieskiego, a także nauczania św. Jana Pawła II, a potem zapalił świecę przy Jego wizerunku.

Całość spotkania prowadzili młodzi ludzie: Gabriela Jawor, Anna Sawina, Maksymilian Mrówka i Łukasz Setlak. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci ze scholki parafialnej prowadzonej przez p. Annę Muszyńską, które zaśpiewały: Zaufaj Panu, Gdy drogi pomyli los zły i Chcę wywyższać imię Twe. Potem wystąpiły dzieci z Ogniska Muzycznego w Łącku przygotowane przez p. Marka Lipienia, które zaśpiewały Liczę na Ciebie Ojcze i Była cicha i piękna jak wiosna. Występy najmłodszych zakończyli recytatorzy: Andrzejek Gawełek, Patryk Wojtas, Martynka Wojtas, Emilka Subik, Marysia Matuła i Gabrysia Piksa, którzy wierszem przybliżyli życie Karola Wojtyły.

Potem nadszedł już czas występów młodzieży, w której Jan Paweł II pokładał wielką nadzieję, jako  przyszłości Kościoła. W trakcie koncertu zaprezentowały się dwa parafialne zespoły. Pierwszy z nich Light of Life (w skrócie LOL) w składzie: Paweł Adamczyk, Łucja Jasiurkowska, Martyna Dybiec, Gabriela Sejud i Justyna Mrówka, pod opieką ks. Konrada Kupca wykonał dwa utwory Zbawca – On porusza góry oraz Uratowani. Z kolei zespół SNONIF w składzie: Ewa Adamczyk, Monika Zborowska, Kinga Kulasik, Edyta Gromala, Agnieszka Gromala, Joanna Ciągło, Piotr Zasadni, Wojciech Zasadni i Wojciech Wnęk, pod opieką ks. Arkadiusza Pisarczyka zaśpiewał Panie, my twoje dzieci i Święty Michale Archaniele.

Następnie wystąpił Chór Parafialny Zew Gór pod kierunkiem p. Marcina Wnęka, skupiający w swoich szeregach tak młodzież, jak i osoby dorosłe, a posiadający w swym repertuarze skarby muzyki dawnych mistrzów, chorał gregoriański a także utwory współczesnych kompozytorów. W trakcie koncertu chór wykonał trzy utwory: Canticorum Jubilo, Cantate Domino, Pana ja wzywać będę.

Na zakończenie wystąpił Zespół Folklorystyczny Kiyrpecki prowadzony przez p. Anetę Wolańską, skupiający w swoich szeregach tak dzieci, młodzież jak i dorosłych, występujący na wielu scenach i w wielu konkursach. W wykonaniu tej grupy usłyszeć można było: Kiedyśmy się zeszli tu wszyscy górole, Przy łowieckach na pastwisku oraz Góry do góry.

Potem odbyło się podsumowanie konkursu o pontyfikacie Jana Pawła II oraz rozlosowanie nagród. Błogosławieństwa wszystkim uczestnikom udzieli ks. Proboszcz Jacek Miszczak, a całość tej pięknej uroczystości zakończyło wspólne odśpiewanie Barki.

W trakcie koncertu można było również obejrzeć wystawę pokonkursową Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego z okazji Dnia Papieskiego, a także wesprzeć finansowo Przytulisko im. św. Brata Alberta w Grywałdzie.  

zdj. Łukasz Setlak