Deklaracja dostępności

Festyn Wakacyjny w Łącku

Festyn Wakacyjny w Łącku odbył się w dniu 22 sierpnia przy wspaniałej pogodzie i w atmosferze spotkań. Można było również skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19, a także spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Na początek wszystkich zgromadzonych powitali wójt Gminy Łącko wraz z przewodniczącą Rady i dyrektorem GOKu, a potem odbyły się animacje dla dzieci z wieloma konkursami, wspólnymi tańcami, kolorowymi bańkami mydlami, a także w towarzystwie specjalnego gościa - Myszki Miki. Następnie w wir wspólnej zabawy porwał wszystkich zgromadzonych zespół Babylon-Boney M. Cover Show. Nieśmiertelne przeboje legendarnej grupy Boney M. towarzyszyły wspólnej zabawie. Nadszedł również czas na prezentację łąckiego folkloru poprzez występ Zespołu Regionalnego "Górale Łąccy".

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ kabaretu Paranienormalni, którego doskonały program z licznymi skeczami, nawiązującymi również do łąckiej okolicy bardzo się spodobał licznie zgromadzonej publiczności.

Na zakończenie wystąpił zespół Rompey. Ich przeboje takie jak "Selfie", czy "Moja góraleczko" były śpiewane wspólnie z rozbawionym pod sceną tłumem.

Festyn odbył się przy pięknej pogodzie i we wspaniałej atmosferze. Można było również wesprzeć w jego trakcie Aleksandrę Kozę z Kiczni, chorą na mukowiscydozę. Zbiórkę zorganizowała i przeprowadziła Fundacja I Can Fly, która wcześniej w obrębie ścieżek nad Dunajcem zorganizowała również Biegi Charytatywne "Po oddech dla Oli".