Gminny Dzień Działacza Kultury

15 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury. Już tradycyjnie spotkali się ludzie związani z szeroko pojętą branżą kulturalną, przedstawiciele samorządu oraz sponsorzy wspierający organizację największych imprez w regionie.

Impreza była okazją do wręczenia podziękowań dla wszystkich osób zaangażowanych w działalność kulturalną naszej gminy. Znaleźli się wśród nich twórcy, kierownicy zespołów, kapel, orkiestry i chóru działających na naszym terenie oraz wszyscy, dzięki którym kultura ludowa wciąż żyje.

Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów skierowanych do tych, którzy na co dzień działają na rzecz rozwoju twórczości artystycznej, przygotowują różne wydarzenia, czy promują szeroko rozumianą kulturę.

Wydarzenie poprzedził koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku.

Impreza została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku i stowarzyszenie Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej przy wsparciu finansowym gminy Łącko.