Gminny Dzień Działacza Kultury

8 czerwca świętowaliśmy Gminny Dzień Działacza Kultury. Po dwóch covidowych latach była w końcu możliwość spotkania się i integracji.

Spotkanie rozpoczęli wójt gminy Łącko Jan Dziedzina i dyrektor GOK w Łącku Józef Strączek, którzy powitali uczestników spotkania i podziękowali im za wspieranie wydarzeń kulturalnych i tworzenie kultury regionu łąckiego poprzez uprawianie różnorodnych form działalności artystycznej. Podziękowania złożył również przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec i przewodnicząca Rady Gminy Łącko Bernadetta Wąchała-Gawełek.

W części artystycznej zaprezentował się Bogusław Kyrcz - laureat I miejsca w Gminnym Konkursie Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, który będzie nas reprezentować na Sabałowych Bajaniach z zabawną opowiastką pt. "Grzych", a po nim wystąpiła kapela ze Szkoły Podstawowej w Zagorzynie.

Ostatnią częścią był poczęstunek i czas na integrację i wspólne rozmowy.