"Górale Łąccy" na 35. Babiogórskiej Jesieni

W dn. 28-29 września odbyła się 35. Babiogórska Jesień w Zawoi zorganizowana przez Babiogórskie Centrum Kultury. Na plenerowej scenie drugiego dnia imprezy zaprezentował się Zespół Regionalny "Górale Łąccy" w wiązance śpiewów i tańców regionu łąckiego w wykonaniu starostów i młodych.

Babiogórska Jesień - największe święto Górali Babiogórskich już po raz 35. zawita pod Królową Beskidów. Taniec, muzyka, sztuka ludowa, zwyczaje i obrzędy, regionalne jadło, wystawy, pokazy oraz warsztaty i animacje dla dzieci – to wszystko czeka nas w ostatni weekend września w Zawoi.
Zespoły ze Słowacji, Francji, Rumunii i Polski, twórcy ludowi i rękodzielnicy z całego łuku „Karpat” po raz kolejny zaczarują kulturą karpacką uczestników festiwalu. Rozpoczniemy tradycyjnie od widowiska REDYKU – powrotu pasterzy z owcami do wsi, który od lat nadaje niepowtarzalny charakter tej imprezie.
Na terenie festiwalu pojawi się szałas z bacą i jego pomocnikiem, koszar dla owiec, namiot w którym prezentowane będzie rzemiosło i sztuka babiogórska, stoiska z wyrobami twórców ludowych oraz pysznym regionalnym jadłem. Na scenie zaś zaprezentują się m.in. Górale Babiogórscy, Górale Orawscy, Górale Łąccy i Górale Podhalańscy. Gościć będziemy niesamowity zespół folkowy EST - OUEST z Francji, którego wokalistką jest charyzmatyczna Polka - Grażyna Pawlikowski. W programie wieczornym na scenie wystąpi czołowy polski zespól folkowy – ZAKOPOWER. Nie zabraknie także folkowego głosu Babiej Góry, czyli zespołu POTOCK!

/za fp 35. Babiogórskiej Jesieni, zdj. fp/