II miejsce dla "Berecika" na Bajdurku

Z wielką radością informujemy, że spektakl Grupy Teatralnej "Berecik" O Bidzie i złotych jabłkach" został nagrodzony przez profesjonalne jury Internetowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek" II miejscem i nagrodą finansową!!! Jury obradowało w składzie: ILONA STANASZEK - główny specjalista ds. teatru MCK SOKÓŁ Nowym Sączu - przewodnicząca, ANNA LENCZEWSKA - aktorka, JANUSZ MICHALIK - specjalista ds. animacji kultury i teatru MCK SOKÓŁ Nowym Sączu, JACEK MILCZANOWSKI - aktor, reżyser, autor, scenograf.

Jury w ocenie spektaklu postanowiło "podziękować Grupie Teatralnej BERECIK z Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku za budzące szacunek przywiązanie do tradycji łąckiej krainy sadów zaprezentowanej prosto i żarliwie w spektaklu "O Bidzie i Złotych jabłkach".

W tegorocznej edycji tego niezwykle prestiżowego festiwalu dla teatrów dziecięcych i młodzieżowych z całej Małopolski wzięły udział 34 spektakle. Wydarzenie jest organizowane przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.

W internetowanym głosowaniu na Nagrodę Publiczności grupa zdobyła 848 głosów i czwartą lokatę.

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmiku z udziałem naszych młodych aktorów, którzy mówią czym jest dla nich teatr :)