Koncert Charytatywny „Łącko solidarne z Ukrainą”

Koncert Charytatywny „Łącko solidarne z Ukrainą” odbył się 20 marca w hali widowiskowo-sportowej w Łącku. Było to niezwykle wzruszające wydarzenie, cieszące się ogromnym zainteresowaniem licznie zgromadzonych mieszkańców Gminy Łącko. Na scenie zaprezentowali się Kapela Ciupaga, Kordian z zespołem Men in Black, ale również młodzi ukraińscy artyści, którzy znaleźli schronienie w domach mieszkańców gminy Łącko. Zaprezentowali oni popisy wokalne i taneczne. Dodatkowymi atrakcjami były kąciki dla najmłodszych i słodki poczęstunek. Koncert był również okazją do wielu wzruszeń, ale i formą podziękowania dla społeczności lokalnej za akcję pomocy dla Ukrainy.

"Ukraina to Ty, to ja, Ukraina to my" - to tytuł wzruszającej piosenki, która zabrzmiała na koniec wczorajszego koncertu, jako specjalna dedykacja dla wszystkich ludzi o wielkich sercach. Zbiórka dała kwotę 14.601,30 zł i 1 euro, zasili ona konto pomocy dla Ukrainy w Łącku - składamy wszystkim gorące podziękowania.
W imieniu organizatorów i instytucji wspierających z całego serca dziękujemy: kapeli Ciupaga, Kordianowi z zespołem Men in Black- za wspaniałe koncerty, młodym ukraińskim artystom Mariczce, Justynce, Anastazji, Olence i Ahmedowi - za piękne występy, PHU Biurowiec - pp. Annie i Grzegorzowi Baranom, Klubowi Seniora w Łącku z pp. Karoliną i Pauliną, p. Monice Bednarz GravMIX rękodzieło, pp. Małgorzacie i Tomaszowi Rychlcom, p. Krystynie Sukiennik, p. Małgorzacie Dudzie-Klag, p. Elżbiecie Majerskiej, p. Stanisławowi Pasoniowi, p. Rafałowi Faronowi, p. Joannie Dąbrowskiej, Restauracji pod Jabłonią - p. Józefowi Franczykowi i p. Celinie Pierzchale, KGW w Łącku, KGW w Maszkowicach i KGW Szczereżanki - za podarowane upominki, przygotowanie atrakcji, wspaniały poczęstunek, Szkolnemu Kołu Caritas z ks. Włodzimierzem - za zorganizowanie zbiórki oraz chłopakom Maćkowi, Bartkowi, Jarkowi, Andrzejowi i Damianowi za pomoc w uporządkowaniu sali po koncercie, Adamowi również za pomoc przy składaniu sprzętu, p. Aleksandrowi Pustułce - za wykonanie projektu plakatu, panom od techniki estradowej Leszkowi od dźwięku i Sylwkowi od światła, pracownikom ZGK i hali sportowej w Łącku, a także wszystkim, którzy byli, wspierali i w jakikolwiek sposób pomogli. Dobro wraca!!!

Organizatorzy: Gmina Łącko, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku i Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu