Deklaracja dostępności

Koncert Noworoczny 2020

Już za nami Koncert Noworoczny, otwierający 2020 r. Odbył się on 5 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Tegoroczny repertuar w wykonaniu doskonałej Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza pod dyr. ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego obejmował muzykę filmową i musicalową. Usłyszeć można było utwory z takich musicali jak "Jesus Christ Super Star”, "Cats" czy "Piloci". W koncercie śpiewali wyjątkowi soliści Paulina Janczak i Jakub Wocial. To dwoje niezwykle zdolnych artystów, z których każde idzie swoją ścieżką artystyczną naznaczoną wieloma sukcesami.

Paulina Janczak - to polska aktorka teatralno-musicalowa, wokalistka. Od 2007 związana z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie, w którym odtwarzała m.in. rolę Christine w musicalu Upiór w Operze oraz Cosette w Les Misérables (według powieści Wiktora Hugo Nędznicy). Współpracuje także z innymi teatrami w całej Polsce.

Jakub Wocial - jest również polskim aktorem musicalowym i wokalistą oraz reżyserem. Występował w wielu musicalach w kraju i zagranicą. Obecnie występuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej w musicalu "Upiór w operze". Wciela się w role Monsieur Reyer oraz Andre. Od września 2012 pełni funkcję Kierownika Artystycznego Teatru Rampa w Warszawie. Stworzył projekty musicalowe takie, jak: Broadway Street - The show (2011), Musicalove (2014).

W znanej piosence "Bo jo cię kochom" zaśpiewał solista orkiestry, ale również zespołu Lachersi Tomasz Jarosz. Koncert prowadziła Małgorzata Broda.

Był on prawdziwą ucztą duchową, a więc i oklaski po jego zakończeniu nie milkły długo. Nie zabrakło również życzeń od przedstawicielek polskiego parlamentu, a więc pań posłanek - Urszuli Nowogórskiej i Anny Paluch, a także przedstawicieli łąckiego samorządu: Przewodniczącej Rady Gminy Łącko Bernadetty Wąchały-Gawełek oraz Wójta Gminy Łącko Jana Dziedziny. Potem nastąpiły podziękowania dla artystów, ale również dla zastępcy Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej płk. Marka Marcisza, który przybył na koncert wraz z małżonką.

Następnie wszyscy widzowie wraz z artystami wykonali ponownie utwór "Przekażcie sobie znak pokoju" oraz czynnie włączyli się w "Marsz Radetzky'ego".

Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

zdj. Tomasz Łakoma