Muzyką i pieśnią żyłeś razem z nami... - Tadeusz Moryto 1914-1969

27.04. obchodziliśmy uroczyście 50 rocznicę śmierci Tadeusza Moryto - dyrygenta chóru "Zew gór", założyciela Orkiestry Dętej i Ogniska Muzycznego w Łącku. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele rodziny Morytów z Łącka i Słupca, chórzyści współcześni oraz ci, którzy śpiewali za czasów Tadeusza Moryty, Orkiestra Dęta, liczne delegacje, przedstawiciele samorządu łąckiego oraz mieszkańcy ziemi łąckiej. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu na cmentarz, gdzie na rodzinnym grobowcu Morytów zostały złożone kwiaty. Następnie w łąckim kościele rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem łąckiego proboszcza ks. prałata Jacka Miszczaka, a w oprawie Chóru "Zew gór" i Orkiestry Dętej. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy udali się pod dom katechetyczny, gdzie córka Tadeusza, Cecylia Biernacka, dokonała odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Następnie w sali teatralnej odbył się spektakl pt. "Muzyką i pieśnią żyłeś razem z nami... - Tadeusz Moryto (1914-1969)" w wykonaniu Grupy Teatralnej "Berecik" i Chóru Parafialnego "Zew gór". Publiczność niezwykle żywiołowo reagowała na poszczególne sceny, a owacje na stojąco na zakończenie były dla aktorów największą nagrodą. Po spektaklu był czas na podziękowania dla chórzystów seniorów, a także na spotkanie i rozmowy przy poczęstunku.
Impreza została dofinansowana z budżetu Gminy Łącko, a zorganizowana przez stowarzyszenie Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku i Parafię pw. św. Jana Chrzciela w Łącku.

zdj. Łukasz Setlak