Nowe eksponaty do Izby Regionalnej

Zbiory naszej Izby Regionalnej wzbogacą się o niezwykle ciekawe dokumenty podarowane przez prof. Juliana Dybca, za co wyrażamy serdeczne podziękowania. Są to m.in. fotokopia bulli papieża Innocentego uznająca za prawomocną darowiznę wsi Łącko przez Wydżgę dla zakonu Bożogrobców z 1252 r., kopia Ksiąg Sądowych Łącka z 1860 r., kopie pamiętników ks. Twardowskiego - łąckiego wikariusza z 1900 r., a także kopie metryk franciszkańskich i jozefińskich z Archiwum Lwowskiego.

Księgozbiór Izby powiększył się również o 11 tomów Dziejów Powszechnych Fr. Kr. Szlossera wydanych przez Ksiegarnię Polską we Lwowie w ramach Biblioteki Historycznej w latach 1873-1878. Jest to dar od Pani Aleksandry Danikiewicz z Cisnej, wnuczki mieszkańca Łącka Pana Szczurkowskiego, z którego domowej biblioteczki pochodzą te książki. W pozyskaniu ich pomógł nam prof. Julian Dybiec.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Pragniemy również zaznaczyć, że w okresie pandemii porządkujemy i katalogujemy nasze zbiory. Niektóre ciekawostki można znaleźć na naszym FB.