Deklaracja dostępności

Orszak Trzech Króli w Łącku

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją przez Łącko przeszedł Orszak Trzech Króli, który w tym roku odbył się pod hasłem "Dzień dziś wesoły". Zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku i Parafię pw. Św. Jana Chrzciciela w Łącku.
Barwny i rozśpiewany orszak wyruszył z łąckiego Rynku. A na początek licznie zgromadzonych przywitał proboszcz łąckiej parafii ks. Czesław Noworolnik, który pobłogosławił uczestników. Potem z kolędą na ustach wszyscy wyruszyli w kierunku kościoła w Łącku. Po drodze Trzej Mędrcy zatrzymali się na dworze Heroda, aby zapytać o drogę, a potem podążając za gwiazdą dotarli do szopki betlejemskiej. Tam Królowie oddali pokłon Nowonarodzonej Dziecinie, a potem rozpoczęło się kolędowanie. Śpiewały dzieci ze scholki parafialnej, zespół młodzieżowy Snonif, Chór Parafialny "Zew Gór", górale z Zespołu Regionalnego "Górale Łąccy" oraz Związku Podhalan, a także wszyscy wierni zgromadzeni w parafialnym kościele. 
Potem rozpoczęła się uroczysta Msza Święta z aktywnym udziałem w oprawie wszystkich grup - od najmłodszych do najstarszych. W procesji z darami podążały dzieci, kolędnicy misyjni, przedstawiciele Domowego Kościoła i społeczności parafialnej. 
Po zakończeniu Eucharystii zabrzmiała wspólna kolęda, a wszyscy uczestnicy znaleźli się na pamiątkowej fotografii.