Ruszamy odkrywać "Skarby Górali spoza Podhala"

Zaczynamy projekt „Skarby Górali spoza Podhala” służący do upowszechnienia mniej znanej góralszczyzny spoza Podhala, przyciągnięcia nowej publiczności zainteresowanej dziedzictwem kulturowym i tworzenia warunków do rozwijania przedsiębiorczości kulturalnej.

Góralskich skarbów do odkrycia jest całe mnóstwo. Właśnie dlatego zaplanowaliśmy szeroki wachlarz działań, które pomogą wszystkim zainteresowanym góralskim dziedzictwem kulturowym w znalezieniu czegoś dla siebie. I tak, w ramach projektu zrealizujemy 6 dużych imprez folklorystycznych, 5 przedstawień „teatru ze społecznością”, 10 pikników questowych, 5 nowych cykli wakacyjnych wydarzeń (warsztatów, plenerów artystycznych, koncertów). O wszystkich naszych przedsięwzięciach dowiecie się z oficjalnej strony projektu skarbygorali.pl.

Tam też znajdziecie bazę góralskich questów, czyli darmowych gier terenowych edukacyjno-historycznych. Pozwolą Wam one na odkrywanie góralskich skarbów samodzielnie, podczas wycieczek, spacerek czy wędrówek. Wystarczy tylko smartfon z aplikacją.

Zapraszamy też do śledzenia fan page’a Skarby Górali (https://www.facebook.com/skarbygorali), gdzie znajdziecie wszystkie bieżące informacje o naszych działaniach.

Projekt będziemy realizować razem z Fundacją Mapą Pasji (koordynatorem projektu), 4 innymi gminnymi ośrodkami kultury z południowej Małopolski oraz norweską firmą Håskog.

Projekt „Skarby Górali spoza Podhala” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu EOG Kultura. Stanowi on rozwinięcie realizowanego w latach 2017-2020 projektu pt. „Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski”, w ramach którego powstał portal www.skarbygorali.pl, seria publikacji oraz sieć 50 questów – edukacyjnych gier terenowych.