VII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

8 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się VII Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...". W konkursie wzięło udział ponad 50 uczestników.

Występy oceniało jury w składzie: Martyna Bulzak - muzyk, skrzypaczka Kwartetu Galicyjskiego i Sinfonii Carpathia, Marcin Wnęk - dyrygent chóru Zew gór, organista, Marek Lipień - muzyk, instruktor Ogniska Muzycznego.

Laureaci poszczególnych kategorii:

kat. I (kl. I-III): I m-ce: Rita Zygadło - ZSP w Łącku, II m-ce: Maria Kramarczyk - SP w Szczereżu, III m-ce: Grzegorz Kulig - ZSP w Łącku,

kat. II (kl. IV-VI): I m-ce: Magdalena Biel - ZSP w Łącku, II m-ce: Emilia Gromala - SP w Zabrzeży, III m-ce: Lilianna Rusnak - SP w Jazowsku, wyróżnienie: Sara Noworolnik - SP w Zagorzynie,

kat. III (kl. VII-VIII): I m-ce: Adam Chlipała - SP w Zagorzynie, II m-ce: Justyna Vovk - ZSP w Łącku, III miejsca nie przyznano.

W podsumowaniu konkursu uczestniczył wójt gminy Łącko Jan Dziedzina, który wraz z dyrektorem GOKu Józefem Strączkiem i jurorami wręczyli nagrody i dyplomy. Jury podkreśliło niezwykle wysoki poziom konkursu, podkreślając, że udział i przełamanie własnej tremy jest wielkim osiągnięciem dla wszystkich.

Laureaci pierwszych miejsc wystąpią w trakcie Wieczoru Patriotycznego w Łącku w dniu 10.11.2022 o godz. 16.30. w sali teatralnej w Domu Parafialnym.