Wesele Górali Łąckich w sądeckim skansenie

1 maja w Sądeckim Parku Etnograficznym odbyła się inscenizacja pt. Wesele Górali Łąckich. Projekt ten obejmował kilka wydarzeń.

Już od godz. 10.00 w różnych miejscach odbywały się pokazy i warsztaty. Przygotowanie różdżki weselnej pokazywała Magdalena Leszko, wyszywanie koszuli ślubnej pana młodego, a także łąckich gorsetów prowadziła Maria Janiczak, pokaz pędzenia łąckiej śliwowicy prezentował Tadeusz Madziar, zaś wyrób serków oraz degustację potraw regionalnych zorganizowały panie z KGW w Zagorzynie.

O godz. 13.30 w stodole w Obidzy dzieci i młodzież z Grupy Teatralnej "Berecik" przedstawiły spektakl wg scenariusza Marii Kownackiej "O Bidzie i złotych jabłkach". Spektakl ten został przygotowany w trakcie warsztatów teatralnych w ramach projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski".

MRPO_loga_stopka_1500px

Od 14.00 na scenie Zespół Regionalny "Górale Łąccy" zaprezentował Wesele Łąckie z tradycyjnymi śpiewami i muzyką w wykonaniu kapeli, repertuar ten ćwiczony był również w trakcie warsztatów muzycznych w ramach projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski".

Wydarzeniu temu towarzyszyły prawdziwe tłumy zwiedzających i oglądających występy, bowiem piękna pogoda zachęcała do odwiedzenia skansenu.