Wesele Górali Łąckich w sądeckim skansenie

1 maja w Sądeckim Parku Etnograficznym odbyła się inscenizacja pt. Wesele Górali Łąckich. Projekt ten obejmował kilka wydarzeń.

Już od godz. 10.00 w różnych miejscach odbywały się pokazy i warsztaty. Przygotowanie różdżki weselnej pokazywała Magdalena Leszko, wyszywanie koszuli ślubnej pana młodego, a także łąckich gorsetów prowadziła Maria Janiczak, pokaz pędzenia łąckiej śliwowicy prezentował tadeusz Madziar, zaś wyrób serków oraz degustację potraw regionalnych zorganizowały panie z KGW w Zagorzynie.

O godz. 13.30 w stodole w Obidzy dzieci i młodzież z Grupy Teatralnej "Berecik" przedstawiły spektakl wg scenariusza Marii Kownackiej "O Bidzie i złotych jabłkach", zaś od 14.00 na scenie Zespół Regionalny "Górale Łąccy" zaprezentował Wesele Łąckie.

Wydarzeniu temu towarzyszyły prawdziwe tłumy zwiedzających i oglądających występy, bowiem piękna pogoda zachęcała do odwiedzenia skansenu.