Wyróżnienie specjalne dla Berecika na Bajdurku!

W dniach 13-15 czerwca w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbył się 37 Bajdurek - Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży, do którego zostało zakwalifikowanych 18 grup teatralnych, sposród nadesłanych i zaprezentowanych 42 spektakli z całej Małopolski.

Grupa Teatralna "Berecik" zaprezentowała autorski spektakl pt. "Cześć, to ja, wasza Wiktoria" o pułapkach internetu w dobie nauki zdalnej i prawdziwej przyjaźni.

Komisja w składzie: Janusz Michalik - przewodniczący - aktor i reżyser, specjalista ds. animacji kultury i teatru MCK SOKÓŁ,Małgorzata Sowa - aktorka i instruktorka teatralna, prezes Stowarzyszenia Kultura od Nowa, Dagmara Żabska - aktorka, reżyserka, teatrolożka, pedagożka teatru, szefowa Teatru Figur z Krakowa w protokole pokonkursowym doceniła spektakl za "mądry głos w sprawie wykluczenia i akceptacji, weryfikacji prawdy i kłamstwa - w internetowej sieci i realnej rzeczywistości, w spektaklu „Cześć, to ja, wasza Wiktoria" i spektakl znalazł się w zaszczytnym gronie siedmiu nagrodzonych grup otrzymując wyróżnienie specjalne.

Gratulacje!