Deklaracja dostępności

Kolędowo-Jasełkowe Spotkanie Noworoczne

25 stycznia w Remizie OSP w Łącku odbyło się Kolędowo-Jasełkowe Spotkanie Noworoczne podsumowujące półroczną pracę w Ognisku Muzycznym i w grupie teatralnej "Berecik". Sala wypełniona była po brzegi, a wśród zaproszonych gości znalazł się również Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina.

Zgromadzonych tak licznie widzów przywitał dyrektor GOKu Józef Strączek, podkreślając znaczenie zaangażowania młodych ludzi w działalność kulturalną naszej gminy. Potem już rozpoczęły się występy uczniów Ogniska Muzycznego. Młodzi muzycy zaprezentowali kolędowy repertuar i bez większego wysiłku zaangażowali do śpiewania wszystkich widzów, już po chwili łącka remiza rozbrzmiewała dźwiękami pięknych polskich kolęd i pastorałek. W koncercie zaprezentowali się słuchacze klasy skrzypiec przygotowani przez p. Agatę Pańszczyk, klasy pianina - p. Mariusza Gorczowskiego, klasy trąbki - p. Marka Lipienia i klasy akordeonu i gitary - p. Piotra Matusiewicza.

Następnie przyszedł czas na widowisko teatralne pt. "Wielkie Rzeczy uczynił mi..." wg scenariusza Adama Szafrańca w wykonaniu grupy teatralnej "Berecik". Młodzi aktorzy pozwolili na chwilę przenieść się zgromadzonym w świat biblijnej opowieści rozpoczynającej się od znalezienia dwunastoletniego Jezusa w świątyni, aby potem za pośrednictwem ustnie przekazanej przez Maryję historii wrócić do zaślubin Maryi i Józefa, zwiastowania, poszukiwania miejca w Betlejem, aż do narodzin Jezusa w stajence. 

To niegodne dla Zbawiciela miejsce odwiedzili nie tylko Myszki, Kot, Pasterze z Owieczkami, Trzej Królowie, ale również dzieci z Ogniska Muzycznego, które zaśpiewały dwie patorałki "Przy horny dolinie" i "Hej ponad regle". Na zakończenie spektaklu cała sala wspólnie zaśpiewała "Bóg się rodzi".

W tym pięknym świątecznym klimacie Wójt Gminy Łącko złożył wszystkim zgromadzonym życzenia noworoczne, a potem nadszedł czas na uwiecznienie tego spotkania na pamiątkowych fotografiach.