XVIII Międzyszkolny Konkurs Młodych Wokalistów, eliminacje rejonowe do XXII Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów

20 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się już po raz osiemnasty Międzyszkolny Konkurs Młodych Wokalistów, który stanowił jednocześnie eliminacje do Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka organizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. W konkursie tym, w czterech kategoriach wiekowych wystartowało ponad 50 uczestników.

Jury w składzie: Renata Gierczyk, Zbigniew Kaczmarczyk, Sławomir Biel oraz Marek Lipień oceniając umiejętności wokalne uczestników zakwalifikowało do finału 22 wokalistów. Nagrody wręczali Józef Strączek – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku, Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu – Krzysztof Szewczyk a także Wojciech Jamro – Sekretarz Gminy Łącko.

A oto wyniki gminnego konkursu wokalnego:

kat. I do lat 9

I m-ce:                 Dominika Podobińska – ZSP w Czarnym Potoku

II m-ce:                Anita Bawełkiewicz – SP w Zabrzeży

Małgorzata Mąka – ZSG w Zagorzynie

III m-ce:               Anna Duda – ZSG w Zagorzynie

Jan Kramarczyk – SP w Szczereżu

wyróżnienia:     Adam Chlipała – ZSG w Zagorzynie, Paulina Domek – ZSG w Zagorzynie, Julia Ferenc – SP w Zabrzeży, Karolina Jawor – SP w Zabrzeży, Anna Opyd – SP w Szczereżu

- wszystkie te osoby otrzymały kwalifikacje do finału powiatowego

kat. II – od 10 lat do ukończenia Szkoły Podstawowej

I m-ce:                 Wiktoria Krzyśko – ZSG w Łącku

Aleksandra Gromala – SP w Zarzeczu

II m-ce:                Anna Gromala – SP w Zabrzeży

III m-ce:               Kamil Zasadni – SP w Szczereżu

- wszystkie te osoby otrzymały kwalifikacje do finału powiatowego

kat. III – gimnazja

I m-ce:                 Łucja Jasiurkowska – Gimnazjum w Łącku/delegowana przez Pałac Młodzieży                                                w Nowym Sączu

II m-ce:                Justyna Mrówka – Gimnazjum w Łącku

III m-ce:               Martyna Dybiec – Gimnazjum w Łącku

wyróżnienia:     Zofia Kałużny – Gimnazjum w Łącku

- wszystkie te osoby otrzymały kwalifikacje do finału powiatowego, dodatkowo kwalifikację otrzymali również: Mateusz Domek – Gimnazjum w Zagorzynie oraz Kamila Maurer z Tylmanowej delegowana przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

kat. IV – szkoły ponadgimnazjalne

I m-ce: Ewelina Syjud – Zespół Szkół im. św. Kingi w Łącku wraz z kwalifikacją do finału powiatowego.

Kolejne eliminacje rejonowe odbędą się 24 lutego 2017 r. w Centrum Kultury w Korzennej, 27 lutego 2017 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie oraz 28 lutego 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu. Wielki Finał odbędzie się 9 marca 2017r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy powodzenia.